+22 813 88 68
Praktyka uważności dla początkujących

Praktyka uważności dla początkujących

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Praktyka pełnej świadomości, uważności (ang. mindfulness) umożliwia nie tylko doświadczenie przelotnego stanu zadowolenia, lecz także autentyczne odczuwanie głębszej jedności, przenikającej całe życie.   Z książki tej możemy nauczyć się przekształcać własny stosunek do tego, jak myślimy, czujemy, kochamy, pracujemy i bawimy się, co pozwoli nam przebudzić się i pełniej ucieleśnić to, kim naprawdę jesteśmy.     Książka może być wykorzystywana na trzy różne sposoby: jako zbiór przemyśleń i praktyk,...
34.99zł 30.99zł
   Pin it
Praktyka pełnej świadomości, uważności (ang. mindfulness) umożliwia nie tylko doświadczenie przelotnego stanu zadowolenia, lecz także autentyczne odczuwanie głębszej jedności, przenikającej całe życie.

 

Z książki tej możemy nauczyć się przekształcać własny stosunek do tego, jak myślimy, czujemy, kochamy, pracujemy i bawimy się, co pozwoli nam przebudzić się i pełniej ucieleśnić to, kim naprawdę jesteśmy.

 

 

Książka może być wykorzystywana na trzy różne sposoby: jako zbiór przemyśleń i praktyk, który można otworzyć w dowolnym miejscu i czegoś się dowiedzieć; jako odkrywcza i zajmująca opowieść, którą czyta się od początku do końca; oraz jako elementarz, z którego można uczyć się praktyki uważności krok po kroku.

Zarówno osoby doświadczone w medytacji, jak początkujący znajdą na tych stronicach prezentację, w skondensowanej formie, najbardziej pożytecznych postaw i praktyk, będących plonem pracy Jona Kabat-Zinna z jego uczniami. Dowiedzą się, między innymi:

 

 • Dlaczego prawdziwa mindfulness jest równoznaczna z heartfulness, świadomością serca?

   

 • Na czym polega wartość ciągłego powracania do własnego ciała i zmysłów?

   

 • Jak nasze myśli „doznają wyzwolenia”, gdy dotykamy ich przytomną uwagą?

   

 • Jak można wyjść poza swoją „opowieść” i wejść w bezpośrednie doświadczenie?

   

 • Jak można stabilizować uwagę i obecność pośród codziennych zajęć?

   

 • Jakie są trzy podstawowe czynniki sprawcze cierpienia?

   

 • W jaki sposób pełna świadomość uzdrawia, nawet gdy przychodzi dopiero po fakcie?

   

 • Jak odzyskać własną pełnię?

   

Recepta na życie bardziej przytomne wydaje się dość prosta: stale na nowo powracać uwagą do tego, co właśnie się dzieje. Jednak każdy, kto tego próbował, wie, że tu dopiero na dobre zaczynają się pytania i wyzwania. Praktyka uważności dla początkujących dostarcza pożytecznych odpowiedzi, spostrzeżeń i wskazówek, które pomogą, chwila po chwili, przestawiać świadomość tak, aby nasz kontakt z samym sobą i ze światem był pełen przestrzeni i światła, wiarygodny i nacechowany miłością.

Załączona płyta mp3 zawiera komplet opracowanych przez Jona Kabat-Zinna medytacji w interpretacji Małgorzaty Braunek

 

Doktor Jon Kabat-Zinn – profesor medycyny na Uniwersytecie Massachusetts, światowej sławy autor, naukowiec i nauczyciel medytacji. W Polsce dotychczas ukazały się jego książki: Gdziekolwiek jesteś, bądź, Życie - piękna katastrofa, Świadomą drogą przez depresję, napisana wraz z Markiem Williamsem, Johnem Teasdalem i Zindelem Segalem oraz Dary codzienności. Podręcznik uważnego rodzicielstwa, napisana wspólnie z żoną Mylą.

 ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorJon Kabat-Zinn
rok wydaniaStyczeń 2014
liczba stron180
wymiary15,5 x 21,0 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-709-2
tłumaczPaweł Listwan
tytuł oryginałuMINDFULNESS FOR BEGINNERS