+22 813 88 68
Oczami psa

Oczami psa

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: W magazynie

O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę - człowieka? Jak to jest czuć zapach ludzkiego smutku i mijającego czasu? Dlaczego nie da się nie pobiec za rowerzystą? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swej książce dr Alexandra Horowitz. Autorka omija pułapkę antropomorfizacji, nie próbuje uczłowieczać psa na siłę, bada umysł zwierzęcia, które samo nie może o sobie niczego powiedzieć. Książka zawiera opisy najnowszych badań wskazujących na niezwykłe umiejętności czworonogów m.in. wyczuwania ludzkich nastrojów i...
36.90zł 33.50zł
   Pin it

O czym myślą psy? Jak postrzegają świat i to dziwne zwierzę - człowieka? Jak to jest czuć zapach ludzkiego smutku i mijającego czasu? Dlaczego nie da się nie pobiec za rowerzystą? Na te i wiele innych pytań odpowiada w swej książce dr Alexandra Horowitz. Autorka omija pułapkę antropomorfizacji, nie próbuje uczłowieczać psa na siłę, bada umysł zwierzęcia, które samo nie może o sobie niczego powiedzieć. Książka zawiera opisy najnowszych badań wskazujących na niezwykłe umiejętności czworonogów m.in. wyczuwania ludzkich nastrojów i wykrywania chorób, zanim zrobi to człowiek. Nie jest to podręcznik tresury, jednak wielbiciele psów znajdą w nim wiele wskazówek pozwalających na lepsze zrozumienie swych czworonożnych przyjaciół. Relacja z psem jest prawdopodobnie najbardziej fascynującą więzią, jaką człowiek może wytworzyć z przedstawicielem świata zwierząt. Psy kiedyś były dzikimi stworzeniami, z czasem stały się naszymi najwierniejszymi towarzyszami. Adaptacja do nowej sytuacji przekształciła ich ciała, mózgi i sposób zachowania. Nie należy jednak zapominać o tym, że psy na zawsze pozostaną obywatelami królestwa zwierząt , kochanymi, ale tajemniczymi przyjaciółmi.

Alexandra Horowitz wykłada psychologię w Bernard College (Columbia Universit). Doktorat w dziedzinie nauki kognitywnej obroniła na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego. Badała procesy poznawcze ludzi, nosorożców, szympansów bonobo i psów. Publikowała m.in. w "The New Yorker" i pracowała jako leksykograf w wydawnictwie Merriam-Webster. Obecnie mieszka w Nowym Jorku z mężem i Finneganem, psie o nieznanym pochodzeniu i zdecydowanym charakterze.

"Dowiedz się, dlaczego twój pies jest tak wrażliwy na twoje emocje, spojrzenie i język ciała. Psy żyją w świecie bezustannie zmieniających się złożonych zapachów. Przeczytaj tę porywającą książkę i wejdź do świata zmysłów swojego psa".

Temple Grandin, autorka "Animals in Translation" i "Animals Make Us Human"

""Oczami psa" to przyjęta z radością, godna zaufania, osobista i błyskotliwa książka o tym, jak to jest być psem. Ta porywająca publikacja rzuca nowe światło na wiele mitów, które krążą o naszych czworonożnych pupilach. Mam nadzieję, że książka zdobędzie popularność, na jaką zasługuje".
Marc Bekoff, autor "O zakochanych psach i zazdrosnych małpach: emocjonalne życie zwierząt" i "Wild Justice: The Moral Lives of Animals" (napisanej wspólnie z Jessicą Pierce).

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

podtytułCo psy widzą, czują i wiedzą
autorAleksandra Horowitz
rok wydaniaWarszawa 2010
liczba stron320
wymiary15,0 x 23,0 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-250-9
tłumaczMagdalena Bugajska
tytuł oryginałuInside of a Dog. What Dods See, Smell, and Know