+22 813 88 68
Naturalna łaska

Naturalna łaska

Wydawnictwo: Virgo

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Brytyjski biolog, Rupert Sheldrake, i amerykański duchowny, Matthew Fox, mają wspólne zainteresowanie w sięganiu poza istniejące ograniczenia, zinstytucjonalizowaną naukę i mechanistyczną religię. Obaj wyrażają przekonanie, że u zarania nowego tysiąclecia potrzebna jest nowa wizja łącząca naukę i duchowość. W przełomowych dialogach zaprezentowanych w książce Naturalna łaska odnajdziemy niezwykłą harmonię między tymi dwoma pozornie przeciwstawnymi obozami. W jaki inny sposób można obudzić nadzieję, jeżeli nie dzięki połączeniu tych dwóch...
46.00zł 40.99zł
   Pin it

Brytyjski biolog, Rupert Sheldrake, i amerykański duchowny, Matthew Fox, mają wspólne zainteresowanie w sięganiu poza istniejące ograniczenia, zinstytucjonalizowaną naukę i mechanistyczną religię. Obaj wyrażają przekonanie, że u zarania nowego tysiąclecia potrzebna jest nowa wizja łącząca naukę i duchowość. W przełomowych dialogach zaprezentowanych w książce Naturalna łaska odnajdziemy niezwykłą harmonię między tymi dwoma pozornie przeciwstawnymi obozami. W jaki inny sposób można obudzić nadzieję, jeżeli nie dzięki połączeniu tych dwóch potężnych tradycji, które zostały rozdzielone w XVII wieku? Odnajdziemy tu nową kosmologię przemawiającą zarówno do naszych serc, jak i umysłów.

Duża część tego, co ujawniła nauka o Naturze, było i nadal jest utrzymywane w stanie sterylnym, w izolacji od świata ducha. Wraz z bogactwem Natury, jakie otworzyła przed nami nauka, zrodziły się nowe okazje do dziękczynienia, chwały i zadziwienia nad twórczością leżącą u podstaw wszystkiego. Prawda umysłu oraz prawda serca mogą się połączyć w szerszym kontekście. Efektywna chwała zależy od zwrócenia na to uwagi, a nauka udostępnia zarówno nowy obraz twórczego ewoluującego kosmosu, jak i zdumiewające bogactwo szczegółów, za których pomocą nasza pochwała może być wyrażona. Ponadto wspólna kosmologia dostarcza podstaw do wspólnej moralności. Wspólnie podzielane zadziwienie, zachwyt, respekt i cześć nad stworzeniem tworzą podłoże prawdziwej społeczności. Dusze młodych się rozwijają, gdy dowiadują się, że ich życie nie jest niczym trywialnym, ale częścią starożytnej historii. (…)Zdajemy sobie sprawę, że dialogi te są zaledwie początkiem połączenia nauki i duchowości. Ufamy, że będą stymulować innych oraz rozbudzą w nich nadzieję, tak jak zrobiły to z nami.


 

 Rupert Sheldrake  –  jeden z najbardziej innowacyjnych naukowców naszych czasów. Twórca teorii pola morfogenetycznego i rezonansu morficznego. Był adiunktem Royal Society (Towarzystwa Królewskiego) oraz dyrektorem do spraw dydaktycznych Wydziału Chemii i Biologii Komórkowej w Clare College, Cambridge University w Anglii. Autor i współautor książek przełożonych na osiem języków. Obecnie mieszka w Londynie

 

 

 

 

 

Mathhew Fox  -  ksiądz Kościoła Episkopalnego. Po uzyskaniu stopnia magistra z filozofii i teologii ukończył studia doktoranckie z duchowości w Institute Catholique de Paris. Przez 33 lata, do roku 1993, był dominikaninem. Autor dwudziestu książek prezentujących duchową tradycję stworzenia m.in. Pierworodne błogosławieństwo. Założyciel Instytutu Kultury i Duchowości Stworzenia (The Institute in Culture and Creation Spirituality) w Oakland w Kalifornii.

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

podtytułDialogi o nauce i duchowości
autorMatthew Fox & Rupert Sheldrake
rok wydania2011
liczba stron254
wymiary14,5 x 20,7 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-62842-01-8

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: