+22 813 88 68
Big Mind Big Heart, Wielki Umysł Wielkie Serce

Big Mind Big Heart, Wielki Umysł Wielkie Serce

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Big Mind jest jedną z głównych praktyk nauczanych przez Genpo Roshiego, służącą doświadczeniu oświecenia i odkryciu przez ludzi ich prawdziwego życia. Big Mind korzysta z technik psychologii Gestalt oraz teoretycznej bazy psychologii głębi, która zakłada, że w każdym człowieku istnieje co najmniej kilka osobowości. Big Mind opiera się na ćwiczeniu świadomości, przejmując metody dialogu z głosami (Voice Dialogue) stworzonej przez H. i S. Stone'ów, ale sytuuje proces w przestrzeni buddyjskiej, pomiędzy perspektywą relatywną i absolutną. Ideą...
34.90zł 31.49zł
   Pin it

Big Mind jest jedną z głównych praktyk nauczanych przez Genpo Roshiego, służącą doświadczeniu oświecenia i odkryciu przez ludzi ich prawdziwego życia. Big Mind korzysta z technik psychologii Gestalt oraz teoretycznej bazy psychologii głębi, która zakłada, że w każdym człowieku istnieje co najmniej kilka osobowości. Big Mind opiera się na ćwiczeniu świadomości, przejmując metody dialogu z głosami (Voice Dialogue) stworzonej przez H. i S. Stone'ów, ale sytuuje proces w przestrzeni buddyjskiej, pomiędzy perspektywą relatywną i absolutną. Ideą procesu Big Mind jest wywoływanie i przenoszenie głosów do pełnej świadomości, przez co przestają nami rządzić, a ich zadania mogą być realizowane w zdrowy i sprzyjający sposób. Uczestnik procesu utożsamia się z kolejnymi głosami, po to, by lepiej je poznać zarówno intelektualnie, jak i emocjonalnie.


Dzięki opracowanej przez Genpo Merzela praktyce Big Mind – każdy z nas – bez względu na wiarę i wyznanie lub ich brak – może doświadczyć mądrości, wolności i radości przebudzonego umysłu.To wielkie odkrycie i wspaniała Książka – jeden z najbardziej znaczących zwiastunów rozpoczynającej się globalnej, ponad wyznaniowej, duchowej rewolucji.
                                                                            Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta

Byłem uczniem Roshiego Genpo. Dzięki jego wielkiemu sercu, jakie mi okazał i odkryciom z tej praktyki mogłem przestać zajmować się sobą, by oddać się miłości i pracy...
Cieszę się, że polski Czytelnik za sprawą tej niezwykłej książki doświadczy – choćby przeczucia – integrującego „psychologiczną” i „absolutną” perspektywę Wielkiego Umysłu. Życzę Państwu inspirującej lektury!
                                             Jacek Santorski, psycholog biznesu, były terapeuta i wydawca


Genpo Roshi, urodzony jako Dennis Paul Merzel w Brooklynie w stanie Nowy Jork, wychował sie w Południowej Kaliforni, gdzie był mistrzem plywackim i reprezentatem USA w wodnym polo. Uzykał tytuł magistra na Uniwersytecie Południowej Kaliforni i był przewodnikiem oraz nauczycielem, zanim został mnichem zen pod kierunkiem Mistrza Zen Taizana Maezumiego w 1973 roku. Został drugim spadkobiercą Dharmy Roshiego Maezumiego w 1980. W rolu 1982 rozpoczął nauczanie w Europie i założył miedzynarodową grupę o nazwie Sangha Kanzeon (Wspólczucie) z siedzibą w Salt Lake City w stanie Utah, z ośrodkami we Francji, Polsce, Belgii, Niemczech, Anglii, na Malcie i w Holandii. Otrzymał Inka (Mistrz Zen) od Roshiego Berniego Glassmana w 1996 roku, został tym samym jedną z niewielu osób z Zachodu, będących spadkobiercami linii przekazu zarówno w tradycji Zen Soto, jak i Rinzai. Przez ostatnie kilka lat był głową Sanghi Białej Śliwy, międzynarodowej społeczności skupiającej wszystkich spadkobierców Dharmy Roshiego Maezumiego, ich spadkobierców oraz grup, które prowadzą. Mieszka w Salt Lake City ze swoją żoną, Stephanie YoungMerzel. Jego syn Tai Merzel jest inżynierem lotnictwa i kosmonautyki, a córka Nicole Merzel studiuje matematykę na University of Puget Sound.

Do książki dołączona jest płyta DVD z fragmentami sesji Big Mind prowadzonymi po angielsku przez Roshi'ego Genpo oraz po polsku przez Sensei Małgorzatę Braunek.
 

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

podtytułPrzewodnik po umyśle i przewodnik oświecenia
autorGenpo Merzel Roshi
rok wydaniaWarszawa 2010
liczba stron168
wymiary13,5 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-175-5
tłumaczJoanna Janisiewicz, Andrzej Getsugen Krajewski