+22 813 88 68
Mama Bamba

Mama Bamba

Wydawnictwo: Wydawnictwo Świadome Życie

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Poród przepełniony jest bogactwem i magią. Ale ponieważ obawiamy się bólu i mocy, które są z nim związane, odwracamy się od obfitości, którą nam oferuje. Zamiast tego decydujemy się na sterylność i poprzez zabiegi medyczne odzieramy ten proces z odczuć. Tymczasem poród jest szczytowym doświadczeniem, które może być dla nas transformujące, a świadome, pełne uważności narodziny stają się dla naszych dzieci pierwszym życiowym doświadczeniem, w ramach którego dowiadują się, że nie muszą się lękać – że życie w...
58.00zł 52.50zł
   Pin it

Poród przepełniony jest bogactwem i magią. Ale ponieważ obawiamy się bólu i mocy, które są z nim związane, odwracamy się od obfitości, którą nam oferuje. Zamiast tego decydujemy się na sterylność i poprzez zabiegi medyczne odzieramy ten proces z odczuć. Tymczasem poród jest szczytowym doświadczeniem, które może być dla nas transformujące, a świadome, pełne uważności narodziny stają się dla naszych dzieci pierwszym życiowym doświadczeniem, w ramach którego dowiadują się, że nie muszą się lękać – że życie w całej swej intensywności jest czymś, w co warto wejść, godnym śmiechu, płaczu i umiłowania.

 Mama Bamba zawiera opisy metod, z których kobiety mogą korzystać w okresie ciąży i porodu, aby niezależnie od przebiegu narodziny były dla nich satysfakcjonującym doświadczeniem. Kluczowe narzędzia, które znajdują się w tej książce, obejmują medytacyjną uważność, relaksację i poddanie się, eksplorowanie nieświadomego umysłu, komunikowanie się z dziećmi w łonie oraz wsparcie porodowe.

Mama Bamba oferuje również praktyczne zalecenia na pierwsze miesiące ciąży oraz rady dotyczące cierpienia po stracie dziecka. Chociaż takie doświadczenie przydarza się sporadycznie, jednak zostało uwzględnione w tej książce, ponieważ w naszym społeczeństwie zdecydowanie za bardzo unika się tego tematu, spowijając przeżycia z nim związane milczeniem.

Prawdziwe historie porodowe wzbogacają publikację o wyrażane w piękny sposób, przejmujące życiowe lekcje…

 • Stuart tak opisuje swoje nienarodzone maleństwo: „zdaje się być niczym błyszcząca biała wstążka wychodząca z mojego serca… rodzaj tęsknoty…”
 • Jeanette – „praca z nienarodzonym dzieckiem wprawiała mnie w zachwyt, zapierała dech w piersiach – oglądanie jej, dotykanie, trzymanie, wąchanie jeszcze przed porodem sprawiło, że czułam się gotowa”.
 • Lindy – „Ronnie zauważył, że opuszczają mnie siły. Stanął przy łóżku, mocno pochwycił moje dłonie i cały czas utrzymując ze mną kontakt wzrokowy, wspierał mnie psychicznie aż do momentu, kiedy dziecko wydostało się na zewnątrz. Ludzie, którzy znajdują się w pokoju, są niezwykle istotni. Ronnie był doskonały w tej roli – pozostawał w wyjątkowym kontakcie”.

„Opowieści, medytacje i opisy rzeczywistych przeżyć zawarte w tej książce stanowią niezwykłą mądrość przydatną dla rodziców, którzy oczekują dziecka. Ta publikacja pokazuje nam w bezpośredni sposób, jak rozluźnić się w tym doświadczeniu, w jaki sposób akceptować i transformować ból porodowy poprzez skupianie się na chwili obecnej oraz świadomy kontakt z ciałem i umysłem”.

Thich Nhat Hanh, autor książki Każdy krok niesie pokój

Mama Bamba to metodyka naturalnego porodu, która ma na celu rozwijanie świadomości własnej i niemowlęcia w trakcie ciąży, podczas porodu oraz w okresie po narodzinach. Wskazuje, jak sprawić, aby pierwszy kontakt dziecka z życiem był przepełniony subtelnością i miłością, kiedy opuści łono i wyjdzie na świat.

 • Budowanie więzi ze swoim maluszkiem, jeszcze kiedy jest w łonie
 • Korzystanie z tańca, aby poddać się akcji porodowej
 • Korzystanie z medytacji i wizualizacji
 • Uwalnianie wzorców lęku, które zostały przejęte od naszych matek i babek
 • Tworzenie konkretnych rytuałów związanych z narodzinami
 • Komunikacja z maleństwem za pośrednictwem telepatii
 • Wybór właściwego rodzaju porodu i odpowiednich osób towarzyszących w tym procesie
 • Decyzja, czy ty lub twoje dziecko rzeczywiście chcecie cesarskiego cięcia
 • Zrozumienie, że kolki u niemowlęcia mogą być sposobem na uwolnienie się od starych wzorców smutku, złości i lęku.
 • Przejście przez doświadczenie straty dziecka.

„Niewiarygodnie wnikliwa pozycja − jest tu wszystko, co potrzebujesz wiedzieć, aby połączyć się ze swoim maleństwem i urodzić je z miłością”.

Jan Tritten, wydawca magazynu Midwifery Today

 „Niezwykle wartościowe źródło dla przyszłych rodziców przypominające o mocy i darach, które płyną z wnoszenia uważności i serca do tego procesu na wszystkich etapach jego rozwoju”.

Jon Kabat Zinn, współautor książki Dary codzienności. Poradnik uważnego rodzcielstwa

Robyn Sheldon

robynw ramach swojej praktyki, którą prowadzi w Kapsztadzie, o nazwie Mama Bamba, uczy awangardowych technik porodowych i odnosi w tym obszarze niewiarygodne sukcesy. Jest położną, terapeutką integralną, facylitatorką medytacji, która specjalizuje się we wspieraniu brzemiennych kobiet w uwalnianiu lęków porodowych i tworzeniu dla ich dzieci przestrzeni na wolne od traumy narodziny.

autorRobyn Sheldon
rok wydania2016
liczba stron275
wymiary16.2x22.0 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-945301-0-5
tłumaczKatarzyna Emilia Bogdan
tytuł oryginałuThe Mama Bamba Way. The Power and pleasure of natural chidbirth