+22 813 88 68
Krótka historia wszystkiego

Krótka historia wszystkiego

Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co

Dostępność: W magazynie

  Krótka historia wszystkiego daje dokładnie to, co zapowiada, czyli obszerny historyczny materiał - od Wielkiego Wybuchu aż po postmodernistyczną teraźniejszość. Przebywając tę drogę, ukazuje sens rozwiniętych przez człowieka i nierzadko sprzecznych wobec siebie postaw wobec świata - fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych, moralnych i duchowych. Różni się od pozostałych jedenastu książek Wilbera, rozwijając przedstawione wcześniej idee w prostej i przystępnej formie dialogu. Wilber z wirtuozerią tworzy spójną wizję łączącą prawdy z...
34.90zł 30.99zł
   Pin it
 

Krótka historia wszystkiego daje dokładnie to, co zapowiada, czyli obszerny historyczny materiał - od Wielkiego Wybuchu aż po postmodernistyczną teraźniejszość. Przebywając tę drogę, ukazuje sens rozwiniętych przez człowieka i nierzadko sprzecznych wobec siebie postaw wobec świata - fizycznych, emocjonalnych, intelektualnych, moralnych i duchowych. Różni się od pozostałych jedenastu książek Wilbera, rozwijając przedstawione wcześniej idee w prostej i przystępnej formie dialogu. Wilber z wirtuozerią tworzy spójną wizję łączącą prawdy z różnorodnych i zasadniczo odmiennych dziedzin - fizyki i biologii, nauk społecznych i teorii systemów, sztuki i estetyki, psychologii rozwoju i mistycyzmu kontemplacyjnego, a także przeciwstawnych nurtów filozoficznych - od neoplatonizmu do postmodernizmu. Książkę tę można odczytywać na kilku poziomach, ale jedno jest pewne - przedstawia ona szczególny i precyzyjny opis świata i miejsca, jakie zajmują w nim kobiety i mężczyźni.

Ken Wilber - autor wielu książek, które zostały przełożone na dwadzieścia języków. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej wpływowych współczesnych amerykańskich myślicieli. Uważany jest za twórcę prawdziwie zintegrowanego systemu filozoficznego. Dotychczas w Polsce ukazały się tytuły: Śmiertelni nieśmiertelni, Niepodzielone, Eksplozja świadomości, Jeden smak, Psychologia integralna.

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS

autorKen Wilber
rok wydaniaWarszawa 2007, wyd. 2
liczba stron384
wymiary13,5 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-89763-50-1
tłumaczHenryk Smagacz