+22 813 88 68
Gdziekolwiek jesteś, bądź

Gdziekolwiek jesteś, bądź

Wydawnictwo: Czarna Owca

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Punktem wyjścia książki J.Kabat-Zinna są doświadczenia zebrane w założonej przez niego Klinice Łagodzenia Stresu, w której od wielu lat znajdują pomoc menedżerowie, prawnicy, duchowni, ludzie różnych zawodów, ras i religii. Kabat-Zinn wyjaśnia w swej książce,  w jaki sposób praktyka medytacji, prowadzi do bardziej świadomego, uważnego życia  i większej skuteczności w działaniu. Kluczowe znaczenie dla jego rozważań ma pojęcie „uważności” czyli szczególnego rodzaju wolnej od oceny  uwagi, skierowanej na...
35.00zł 29.99zł
   Pin it
Punktem wyjścia książki J.Kabat-Zinna są doświadczenia zebrane w założonej przez niego Klinice Łagodzenia Stresu, w której od wielu lat znajdują pomoc menedżerowie, prawnicy, duchowni, ludzie różnych zawodów, ras i religii.

Kabat-Zinn wyjaśnia w swej książce,  w jaki sposób praktyka medytacji, prowadzi do bardziej świadomego, uważnego życia  i większej skuteczności w działaniu. Kluczowe znaczenie dla jego rozważań ma pojęcie „uważności” czyli szczególnego rodzaju wolnej od oceny  uwagi, skierowanej na obecną chwilę. Uważność, o której pisze Kabat-Zinn to świadomość i akceptacja bieżącej sytuacji. Uważność, gdy staje się podstawą życiowej postawy, pozwala skutecznie przeciwstawić się destruktywnym skutkom życia we współczesnym świecie. W kolejnych rozdziałach swej książki Kabat-Zinn, odwołując się do doświadczeń nauczycieli zen, jak również do niezwykle ważnych dla amerykańskiej kultury postaci, jak dziewiętnastowieczny myśliciel H.D. Thoreau czy poeta W.Whitman, wyjaśnia, jakie są racjonalne podstawy podjęcia praktyki uważności, na czym ta praktyka polega, jakie ma zastosowanie w codziennym życiu. Kabat Zinn przedstawia krok po kroku, metodę ćwiczenia się w uważnym, świadomym przeżywaniu własnego życia, nie jako propozycję religijną czy para-religijną, lecz jako dostępną dla każdego, podstawową umiejętność systematycznej samoobserwacji, która daje szansę na odnalezienie, w zamęcie i napięciu codziennego życia, kontaktu z samym sobą, z własną mądrością i witalnością. Podstawowym przesłaniem książki jest  przeciwstawienie uważności – zagubieniu, które polega na uleganiu, pod wpływem nacisku okoliczności, myślowym stereotypom oraz mętnym wizjom przyszłości i przeszłości... Uważność, jako punkt wyjścia osobistej postawy wobec życia przynosi świadomość czasu i miejsca, w których się znajdujemy, pozwala odnaleźć utraconą więź z samym sobą  oraz, jakże często zapomnianą, bliskość z innymi ludźmi.

Pięknie napisana książka Kabat-Zinna łączy wielkie walory estetyczne z  głębokim doświadczeniem terapeuty oraz wybitnego praktyka uważnego życia.

    ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

 

autorJon Kabat-Zinn
rok wydaniaWarszawa 2014
liczba stron244
wymiary14 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-7554-934-8
tłumaczHenryk Smagacz