+22 813 88 68
Dziecko, jego rodzina i świat

Dziecko, jego rodzina i świat

Wydawnictwo: Ingenium

Dostępność: Chwilowy brak towaru

Donald W. Winnicott (1896–1971) jest dziś obok Benjamina Spocka największym autorytetem w sprawach wychowania i opieki nad dzieckiem. Jego książki wydawane są we wszystkich krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych w milionowych nakładach. Doktor Winnicott był z wykształcenia pediatrą. Całe swoje życie poświęcił badaniom klinicznym i psychoterapii niemowląt, małych dzieci i ich matek. Obecnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych prekursorów nowych prądów w psychoanalizie. Praktykę lekarską i dydaktyczną w dziedzinie psychiatrii i...
36.00zł 32.49zł
   Pin it

Donald W. Winnicott (1896–1971) jest dziś obok Benjamina Spocka największym autorytetem w sprawach wychowania i opieki nad dzieckiem. Jego książki wydawane są we wszystkich krajach Europy Zachodniej i w Stanach Zjednoczonych w milionowych nakładach.

Doktor Winnicott był z wykształcenia pediatrą. Całe swoje życie poświęcił badaniom klinicznym i psychoterapii niemowląt, małych dzieci i ich matek. Obecnie uznawany jest za jednego z najwybitniejszych prekursorów nowych prądów w psychoanalizie.

Praktykę lekarską i dydaktyczną w dziedzinie psychiatrii i psychoanalizy prowadził przez ponad czterdzieści lat. Był prezesem Brytyjskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego. Jest autorem wielu artykułów publikowanych w prasie medycznej. Cykle odczytów poświęconych problematyce rozwoju dziecka oraz liczne pogadanki radiowe prowadzone w BBC stały się podstawą wielu jego popularnych książek. Do najbardziej znanych należą: Through Paediatrics to psychoanalisis (Przez pediatrię do psychoanalizy), Playing and Reality (Zabawa a rzeczywistość), Babies and Their Mothers (Dzieci i ich matki) oraz The Child, the Family and the Outside World (Dziecko, jego rodzina i świat).

Wstęp (fragmenty)

Książka ta, moim zdaniem, wymaga wstępu. Są w niej rozważania ona o matkach i niemowlętach, rodzicach i trochę starszych dzieciach, a w końcowych rozdziałach – o dzieciach w szkole i w otaczającym je świecie. Język, którego używam, zmienia się – że tak powiem – w miarę jak rośnie dziecko, i mam nadzieję, że zmiany te odzwierciedlają przejście od intymnego kontaktu z niemowlęciem do luźniejszych więzi ze starszym dzieckiem.

Chociaż pierwsze rozdziały są adresowane do matek, to na pewno nie chcę tu narzucać poglądu, że młoda matka powinna koniecznie czytać książki o dzieciach. Oznaczałoby to, że jest bardziej niepewna swojej roli, niż to się dzieje naprawdę. Matka potrzebuje opieki i informacji oraz wszystkiego, co medycyna jest w stanie jej zapewnić w zakresie pielęgnacji ciała dziecka. Potrzebuje lekarza i pielęgniarki, których zna i do których ma zaufanie. Potrzebuje też oddanego męża i zadowolenia w życiu płciowym. Lecz niekoniecznie musi zawczasu wiedzieć, jak to jest być matką.

Jedna z głównych zasad, które wyznaję, głosi, że najlepsze macierzyństwo wypływa z naturalnego zaufania do siebie samej i należy odróżnić to, co przychodzi naturalnie, od tego, czego trzeba się nauczyć, aby nie zepsuć tego wszystkiego, co wypływa z natury.

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorWinnicott Donald W.
rok wydania2010 wydanie 3
liczba stron251
wymiary14,7 x 20,5 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-927177-8-2
tłumaczAlicja Bartosiewicz
tytuł oryginałuThe Child, the Family and the Oudside World

Klienci, którzy kupili ten produkt, kupili także: