+22 813 88 68
Droga do Stanu Buddy

Droga do Stanu Buddy

Wydawnictwo: Domy Polskie

Dostępność: W magazynie

Autor urodził się w rodzinie chłopskiej w Chinach w 1906 roku, a w roku 1930 zrezygnował z życia świeckiego i został buddyjskim mnichem. Obecnie mieszka i naucza w środkowym Tajwanie. Książka jest kompendium dwóch tysiącleci chińskich studiów nad naukami Buddy i opartych na nich praktyk. Jest to jedna z tych rzadkich klasycznych pozycji, których zawartość autentycznie ogarnia całość tradycji buddyjskiej. "To doskonałe tłumaczenie (...) stanowi bardzo potrzebny przyczynek do skromnych zasobów angielskojęzycznych prac na temat...
50.00zł 39.99zł
   Pin it

Autor urodził się w rodzinie chłopskiej w Chinach w 1906 roku, a w roku 1930 zrezygnował z życia świeckiego i został buddyjskim mnichem. Obecnie mieszka i naucza w środkowym Tajwanie. Książka jest kompendium dwóch tysiącleci chińskich studiów nad naukami Buddy i opartych na nich praktyk. Jest to jedna z tych rzadkich klasycznych pozycji, których zawartość autentycznie ogarnia całość tradycji buddyjskiej.
"To doskonałe tłumaczenie (...) stanowi bardzo potrzebny przyczynek do skromnych zasobów angielskojęzycznych prac na temat współczesnego chińskiego buddyzmu. (...) Mnich Jin-szun, jeden z głównych przedstawicieli intelektualnego odrodzenia chińskiego buddyzmu, jest zarówno znawcą świętych pism, jak i oryginalnym myślicielem dużego formatu. (...) Czerpiąc z acałego, szerokiego zakresu myśli buddyjskiej - szczególnie jednak z reprezentowanej przez Nagardżunę, Czandrakirtiego i Tsonghhapę tradycji Madhyamaki ("Drogi Środka") - Jin-szun położył nacisk na racjonalizm i humanizm buddyzmu, jednocześnie inicjując ożywczy dialog pomiędzy tradycyjną egzegezą buddyjską a współczesnymi akademickimi badaniami nad buddyzmem".
Profesor Robert M. Gimello, Wydział Studiów Orientalnych i Religioznawstwa, Uniwersytet Arizony
"Mistrz Jin-szun (...) jest najwybitniejszym żyjącym autorytetem w dziedzinie chińskiego buddyzmu. Droga do stanu buddy, jego najpoczytniejsza praca, stała się lekturą obowiązkową w wielu chińskich szkołach i uczelniach buddyjskich".
Profesor Whalen Lai, Wydział Religioznawstwa,Uniwersytet Kaliforni w Davis

     ZAKUPY POWYŻEJ 150 ZŁ WYSYŁKA GRATIS 

autorMistrz Jin-szun
rok wydaniaWarszawa 2000
liczba stron500
wymiary14,5 x 21 cm
oprawamiękka
ISBN83-906909-6-9