+22 813 88 68
Czy mój facet jest bez serca

Czy mój facet jest bez serca

Wydawnictwo: CoJaNaTo

Dostępność: W magazynie

Książka Rudy Simone napisana została z myślą o partnerkach życiowych osób z ZA. Jej mocną stroną są opisy sytuacji, jakie  mogą wystąpić w życiu codziennym oraz praktyczne wskazówki, jak można sobie z nimi radzić. Ukazuje również świat widziany oczyma aspich, co  pozwala osobom będącym w bliskich związkach z nimi przyjrzeć się problemowi z innej perspektywy i uświadomić sobie wiele spraw, których wcześniej nie dostrzegały. Polecam. Magdalena Kowalska, psycholog, Gdynia **** Jesteś kobietą opiekuńczą i zdolną...
20.00zł 18.99zł
   Pin it

Książka Rudy Simone napisana została z myślą o partnerkach życiowych osób z ZA. Jej mocną stroną są opisy sytuacji, jakie  mogą wystąpić w życiu codziennym oraz praktyczne wskazówki, jak można sobie z nimi radzić. Ukazuje również świat widziany oczyma aspich, co  pozwala osobom będącym w bliskich związkach z nimi przyjrzeć się problemowi z innej perspektywy i uświadomić sobie wiele spraw, których wcześniej nie dostrzegały. Polecam.
Magdalena Kowalska, psycholog, Gdynia

****

Jesteś kobietą opiekuńczą i zdolną do empatii?

Jesteś w nowym związku i pragniesz, by wszystko się udało?

Czujesz się izolowana emocjonalnie i nie możesz znaleźć głębszego porozumienia ze swoim partnerem?

Twój partner czasem dziwnie się zachowuje?

Sprawdź, czy nie cierpi na zespół Aspergera!

Oczywiście książka nie zastąpi diagnozy, ale może zwiększyć szanse na sukces w twoim związku.

Czytając tę książkę zaczniesz zauważać, jak wiele problemów przestanie być dla ciebie problemami, jak wiele spraw nagle się wyjaśni.

Z tej świetnej książki nauczysz się, jak stworzyć trwałą i silną relację, jak zrozumieć umysł mężczyzny z zespołem Aspergera, a mężczyznom z ZA pomoże spojrzeć na różne sprawy z perspektywy ich partnerki.

“Czy mój facet jest bez serca?” jest pierwszą w Polsce książką dla dorosłych i o dorosłych z zespołem Aspergera. O tych, których 20, 30, 40 lat temu, kiedy byli dziećmi, z różnych powodów nie zdiagnozowano. Dziś żyją wśród nas, uważani za ekscentryków lub dziwaków, sami nie wiedząc, że są dotknięci ZA.

Czy relacja z mężczyzną z ZA może być szczęśliwa? Czy może być satysfakcjonująca? Czy w ogóle jest  możliwa? To na pewno trudny związek i dla osób lubiących wyzwania, ale czy zechcesz w nim być, zależy wyłącznie od ciebie.

Wstęp do wydania polskiego
Jako pasjonatka tematu, związana z nim zawodowo i prywatnie, z radością przyjęłam wiadomość o wydaniu niniejszej książki w języku polskim.  Pamiętam czasy, kiedy z zazdrością śledziłam pojawianie się anglojęzycznych poradników i żałowałam, że na polskim rynku nie ma podobnych pozycji. Książka ta adresowana jest przede wszystkim do kobiet, które podjęły lub zamierzają podjąć wyzwanie bycia w związku z mężczyzną z ZA. Autorka dzieli się z czytelnikami nie tylko doświadczeniem długoletniej pracy terapeutycznej z parami, z których jedna z osób ma zespół  Aspergera, ale również własną historią. Lektura pokazuje blaski i cienie tej decyzji, wskazuje problemy, których trudno będzie uniknąć, przygotowuje na rozczarowania, uczy jak sobie radzić w takim związku, ale też ukazuje pozytywne, wyjątkowe strony relacji z osobą z zespołem Aspergera, między innymi: dużo czasu dla siebie, oryginalne podejście do wielu spraw i specyficzne poczucie humoru. Rudy Simon podkreśla „nie byłabyś w związku z tym mężczyzną, gdyby pociągało cię to, co konwencjonalne”! Szczególnie ważne jest, że autorka zachęca osoby, u  których obserwuje się pewne cechy zespołu Aspergera, do kontaktu z lekarzem i uzyskania formalnej diagnozy. Pokazuje jak wiele zmienia informacja o diagnozie i zaakceptowanie tego faktu. Podkreśla, że uświadomienie sobie, iż niekonwencjonalny sposób widzenia rzeczywistości, trudności w kontaktach społecznych, wyjątkowe pasje i charakterystyczny styl poznawczy, a co za tym idzie nietypowe podejście do uczuć i związku, wynikające z „innego oprogramo- 7 wania”, a nie z niechęci czy braku wrażliwości, przynosi wielką ulgę zarówno osobom z ZA jak i ich partnerom. Inna ważna sprawa poruszona w książce, to zaznaczenie różnicy między stereotypowym pojmowaniem mężczyzny, uogólnianiem męskich zachowań występujących w związku i przyporządkowywaniem ich do zespołu Aspergera, a faktycznymi problemami wynikającymi z całościowych zaburzeń rozwoju, będącymi objawami pewnej niepełnosprawności społecznej. Zacieranie się tej różnicy w potocznym myśleniu oraz schematyczne postrzeganie męskich wad i nadawanie im nazwy „zespół Aspergera” jest często bardzo krzywdzące dla osób z diagnozą opartą o właściwe kryteria diagnostyczne. Nieocenioną rekomendacją lektury jest ocena profesora Tony’ego Attwooda, który uznał książkę za znakomitą!

Karolina Dyrda, psycholog i terapeuta Fundacji Synapsis, od 15 lat zajmująca się diagnozą i terapią osób z zespołem Aspergera.

 

podtytułWszystko, co musisz wiedzieć, jeśli kochasz mężczyznę z zespołem
autorRudy Simone
rok wydaniaczerwiec 2014
liczba stron144
wymiary14,8 x 21,0 cm
oprawamiękka
ISBN978-83-63860-07-3