+22 813 88 68
Być uczniem i przetrwać czyli szkoła przeżycia szkoły

Być uczniem i przetrwać czyli szkoła przeżycia szkoły

Wydawnictwo: MCDN - Kraków

Dostępność: W magazynie

Książka Andrzeja Samsona nie pozostawia czytelnika obojętnym, robi wrażenie, wywołuje "poruszenie emocjonalne". Jest to jej dużym walorem, dzięki któremu odegrać może pożyteczną rolę w inicjowaniu zmian mentalnych i postaw zawodowych nauczycieli. Nawet krytyczny odbiór książki może bowiem przyczynić się do sprowokowania refleksji czytelników, skłonić ich do zastanowienia się nad faktycznym stanem polskiej szkoły, skonfrontowania własnego jej obrazu i własnej roli w działalności edukacyjnej z tym zbudowanym przez autora, zmobilizować do...
26.00zł 18.90zł
   Pin it

Książka Andrzeja Samsona nie pozostawia czytelnika obojętnym, robi wrażenie, wywołuje "poruszenie emocjonalne". Jest to jej dużym walorem, dzięki któremu odegrać może pożyteczną rolę w inicjowaniu zmian mentalnych i postaw zawodowych nauczycieli. Nawet krytyczny odbiór książki może bowiem przyczynić się do sprowokowania refleksji czytelników, skłonić ich do zastanowienia się nad faktycznym stanem polskiej szkoły, skonfrontowania własnego jej obrazu i własnej roli w działalności edukacyjnej z tym zbudowanym przez autora, zmobilizować do zweryfikowania metod swojej pracy i swojego rozumienia własnych powinności wobec ucznia itp.
Czyta się książkę z przyjemnością, mimo przykrych prawd, których jest nośnikiem. Sprzyja temu atrakcyjny język, humor, którym jest przesycona. Moim zdaniem, nie należy przyjmować książki zbyt dosłownie, a raczej potraktować ją jako kapitalną, wiele mówiącą satyrę na polską szkołę i wyprowadzić na jej podstawie odpowiednie wnioski do własnej pracy po to, aby nie okazało się kiedyś, iż obraz w niej pokazany dotyczy także nas samych.

(z recenzji dr Małgorzaty Feiner)

autorAndrzej Samson
rok wydaniaKraków 2001
liczba stron156
wymiary14,5 x 21 cm
oprawamiękka
ISBN83-88618-06-7